Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vyřazení juniorky Vsetína bude řešit Úřad na ochranu hospodářské soutěže

date_range 22.Kvě, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto, zdroj: VHK ROBE Vsetín, foto: Zdeněk Piňos

Hokejové kluby AZ Residomo Havířov, HC Zubr Přerov a VHK ROBE Vsetín společně podaly v pondělí 20. 5. 2019 k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Stížnost pro porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže a na to navazující Žádost o nařízení předběžného opatření. Kluby se tak domáhají zrušení rozhodnutí Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), který je administrativní cestou vyřadil z nejvyšší soutěže juniorů pro nadcházející sezónu 2019-2020.

 

Kluby žádají, aby ÚOHS nařídil předběžné opatření, kterým prozatímně uloží ČSLH povinnost, aby se zdržel plnění rozhodnutí o vyřazení klubů nebo alternativně, aby ponechal v platnosti koncept nejvyšší soutěže juniorů ze sezony 2018-2019 a umožnil tak účast v nejvyšší soutěži v sezoně 2019/20 týmům, které si ji vybojovaly sportovní cestou.

 

„Jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o vyřazení našich tří klubů je kartelovým deliktem,“ říká jednatel VHK Robe Vsetín Daniel Tobola. Došlo totiž k tzv. zakázané dohodě, tedy porušení jednoho z klíčových paragrafů zákona o ochraně hospodářské soutěže, neboť jednání ČSLH obsahuje nedovolené prvky „rozdělení trhu“, „diskriminační praktiky“ a „skupinový bojkot“.

 

„Žádáme proto ÚOHS, aby ze své úřední moci vydal předběžné opatření. To je cesta, jak situaci v juniorském hokeji vrátit do normálního, spravedlivého stavu,“ vysvětluje Tomáš Pluháček, jednatel HC Zubr Přerov.

 

„Protiprávní jednání svazu nám působí škody jak v ekonomické, tak ve sportovní oblasti. A tomu nelze nečinně přihlížet, a proto žádáme ÚOHS, aby toto jednání zastavil,” dodává Jaroslav Mrowiec, president AZ Residomo Havířov.

 

Všechny tři kluby již začátkem dubna 2019 podaly své podněty k arbitráži ČSLH. Avšak vzhledem k riziku z časového prodlení a nevratnosti kroků v podobě zahájení soutěže jsou nuceny konat i v rámci standardních právních procesů daných právním řádem ČR.

 

Kluby Havířova, Přerova a Vsetína vyčíslily ztráty vzniklé administrativním zásahem ČSLH na 10 milionů korun za jednu sezónu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi