Závody v Lačnově ovládli Michal Krejčí a Barbora Muchová

date_range 05.Úno, 2019 featured_play_list Sport

Michal Krejčí zvítězil v hlavním 10,5 kilometrovém závodu v klasickém lyžování v Lačnově. Stříbrnou příčku obsadil Pavel Fojtů, třetí skončil Jiří Dohnal.

Ženy poměřily síly na sedmikilometrové trati. Prvenství mezi nimi brala Barbora Muchová. Druhá byla Petra Holznerová, třetí pozici vybojovala Marie Pechová.

,,Letošnímu ročníku závodu na běžkách v Lačnově příliš nepřálo počasí. Neustálé sněžení ztěžovalo trať. Nicméně zhruba 100 diváků vidělo spoustu dramatických soubojů,“ informoval jeden z organizátorů Tomáš Brhel.

Michal Krejčí zvítězil v hlavním závodu. Stříbrnou příčku obsadil Pavel Fojtů, třetí skončil Jiří Dohnal, foto: Jiří Pecha

Pořadatelé v Lačnově připravili trať s několika zatáčkami na místním fotbalovém hřišti a na okruhu okolo Sucháčkových pasek. Vypsáno bylo 6 kategorií. Na konci každého závodu musel každý lyžař střílet ze vzduchovky na malorážkový terč. Tato soutěž se hodnotila zvlášť. ,,Připravit trať bylo ovšem hlavně kvůli mrazům technicky velmi náročné,“ upozornil Brhel. Ten také ocenil výkony dětí i méně zdatných lyžařů, kteří se nebáli poměřit síly se silnějšími soupeři. ,,Z časových důvodů nebylo totiž možně připravit víc kategorií,“ vysvětloval závěrem Tomáš Brhel.

Fotogalerie ze závodů ZDE (foto: Jiří Pecha)

Fotogalerie ze závodů ZDE (foto: Milan Mucha)