Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Starostové cestovali za dobrou praxí

date_range 28.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Starostové z Jižního Valašska a jejich kolegové se zúčastnili třídenního výjezdu do mikroregionu Šternbersko, aby se inspirovali moderními projekty tamních obcí. Seznámili se mimo jiné s úpravami sportovního areálu v obci Dolany, s připravovanou revitalizací brownfieldu bývalé likérky i s obnovou průmyslového areálu v obci Bohuňovice. Prohlédli si také obnovený obecní park s vodními prvky a bazénem pro veřejnost. Exkurzi za dobrou praxí umožnil úspěšný projekt partnerského mikroregionu s názvem Moravské regiony se učí společně.

„Říká se, že když to jde u ostatních, musí to jít i u nás. A také, že je lepší jednou vidět než stokrát slyšet. Proto věřím, že starostové během návštěvy Šternberska načerpali mnoho inspirace a dobrých myšlenek, které jim pomohou posunout rozvoj obcí dobrým směrem," zhodnotil předseda mikroregionu Jižní Valašsko Martin Janík. „Za pozvání a organizaci setkání patří velké díky mikroregionu Šternbersko a Pavlu Roubínkovi. Starostové ze Šternberska na oplátku přijedou v září do našeho regionu a bude zase na nás, abychom zajímavé projekty představili my jim," dodal.

  Starostové mikroregionu na návštěvě Šternberska

Valašská delegace během pobytu navštívila Doubravský dvůr, kde viděla ukázkovou přestavbu bývalého statku na moderní zemědělskou farmu, která dnes nabízí vlastní produkty, sýry, jogurty i zmrzlinu. Ve Šternberku pak starosty čekala prohlídka hradu a také příležitost setkat se s tamními starosty. Další den účastníci zamířili do Litovle a následně do Loštic, odkud pocházejí tradiční tvarůžky. V pátek se návštěva završila v Uničově, kde si návštěvníci prohlédli město, informační centrum i společné projekty místní akční skupiny a mikroregionu Šternbersko.

Sdružení obcí mikroregionu Jižní Valašsko

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA