Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Valašských Kloboukách dopřejí stromům vláhu speciální vaky

date_range 07.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Závlahový vak

Neblahé dopady dlouhodobého sucha budou ve valašskoklobouckých ulicích nově snižovat speciální vaky umožňující pozvolnou zálivku stromů. V pilotní fázi město pořídilo sadu deseti kusů a opatřilo jimi stromy, které byly po posouzení kondice shledány jako nejvíce ohrožené prosycháním.

 

„Závlahové vaky z odolného plastu se upevní ke kmeni a napustí vodou. Skrze drobné otvory na dně vaku pak voda pozvolna odtéká po dobu devíti až dvanácti hodin, což umožňuje postupné zasakování přímo ke kořenům. Při jednom naplnění se tak do půdy u stromu cíleně vyleje zhruba padesát litrů vody,“ sdělil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky.

Zavlažovací vaky u stromů pod poliklinikou

Zavlažování stromů je náročné právě na délku zalévání. „Pokud by bylo množství vody vylito ke stromu rychle, většina by se nevsákla do žádoucí hloubky, ale odtekla by po povrchu. Obsluha zalévacího vozu zase nemůže ztrácet čas pomalým zaléváním, u jednoho stromu by totiž strávila zhruba 30 minut. Zalévací vak je oproti tomu efektivnější a šetří čas i peníze,“ vysvětlil Karel Ptáček.

 

Vodní vaky budou použity u lip v ulici Brumovská, u platanů pod poliklinikou a sakur u smuteční síně. „Tyto stromy jsou suchem zasaženy nejvíc a hrozí, že uschnou. Ostatní nově vysazené stromy jsou v poměrně dobré kondici, v celém městě uschly jen tři sazenice,“ dodal místostarosta.

 

Od července také město Valašské Klobouky omezilo sečení trávy, úprava veřejných travnatých ploch probíhá s nižší frekvencí a seká se na maximální možnou výšku trávníku.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi