Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stromy padaly na komunikace i na vozidla

date_range 25.Čvc, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V pátek po sedmnácté hodině se nad Vsetínskem přehnala bouřka doprovázená i silnějším větrem. S jejím příchodem přijali operátoři tísňových linek hasičů i několik oznámení o pádech stromů a větví.

„Jako první vyjeli v 17:11 hodin profesionální hasiči ze Vsetína. V obci Huslenky došlo k pádu stromu na koleje. Do odstranění stromu byl provoz vlaků na trati zastaven," uvedl mluvčí hasičů Libor Netopil.

V 17:27 hodin vyslal operační důstojník jednotku dobrovolných hasičů obce Hutisko – Solanec na místo hlášeného pádu stromu na komunikaci směrem na Soláň. „Následně se ukázalo, že popadaných stromů bylo víc. Hasiči stromy odstranili a provedli preventivní kontrolu celého úseku cesty," upřesnil mluvčí.

Foto HZS Zlínského kraje   další fotografie (9)

Před půl šestou došlo k pádu stromu na ulici Na Šištotě v části města Valašské Meziříčí – Krásno nad Bečvou. Padající strom částečně zasáhnul i zaparkované osobní vozidlo. Jednotka profesionálních hasičů strom odstranila a místo zásahu předala majiteli vozidla a městským policistům.

„Do osmnácté hodiny vyjížděly k dalším zásahům i jednotky hasičů ze Zubří a Rožnova pod Radhoštěm," řekl Netopil.

V podvečer se bouřka přehnala i krajským městem. Ve Zlíně napáchala největší škody v Malenovicích, kde na řadě domů došlo k poškození střešních krytin a několika zaparkovaných osobních vozidel.

Asi největší komplikace způsobil pád vzrostlého stromu na ulici Bartošova poblíž centra Zlína. „Mohutný strom se vyvrátil na komunikaci a zasáhl také blízký objekt vícepodlažního domu, na kterém poškodil fasádu, okenní výplně a výkladní skříně," dodal Libor Netopil.

Podle meteorologů by v sobotu na Zlínsku mělo být zpočátku polojasno. Během dne by ale oblačnosti mělo přibývat a mohou se objevit přeháňky a místy i bouřky.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA