Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Studenti vystavují maturitní výtvarné práce

date_range 30.Dub, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 3. května 2013 bude slavnostní vernisáží zahájena výstava maturitních výtvarných prací studentů oktávy a 4. G Gymnázia Valašské Klobouky v Galerii G.

Na této výstavě prezentují svá výtvarná díla studenti, kteří v letošním školním roce budou maturovat z výtvarné výchovy. Budou vystavovat svou celoroční práci, své celoroční úsilí, kdy pracovali na praktické maturitní práci v různých výtvarných technikách. V závěru měsíce května letošního roku, budou jednotliví studenti obhajovat své práce před maturitní komisí.

V letošním školním roce se k maturitě z výtvarné výchovy přihlásil rekordní počet studentů. Šestnáct maturujících z výtvarné výchovy je nejvíce za dvacet let, kdy se na Gymnáziu Valašské Klobouky z výtvarné výchovy maturuje. Vzhledem k počtu maturujících jsou výtvarná díla umístěna nejen ve výstavních prostorách Galerie G, ale jsou vystavena po všech chodbách celé budovy gymnázia. Tak jsou prostory gymnázia zkrášleny výtvarnými díly mladých začínajících výtvarníků.

… další fotky

Na výstavě je možno shlédnout práce různých provedení, námětů a technik, se kterými se studenti během svého studia na gymnáziu setkali a které si osvojili. Na výstavě je možno vidět malby, kresby, linoryty fotografie, textilní batiky, batikované dámské oděvy, a také architektonický návrh pasivního domu s 3D modelem. Vystavené práce jsou na velmi dobré výtvarné úrovni, studenti dokonale zvládli zvolenou výtvarnou techniku a námětově se rozrůznili dle svého pojetí a naturelu.

Na výstavě budou prezentovat svou závěrečnou maturitní práci studenti oktávy: Dita Cmajdálková, Filip Dubnický, Martin Fiala, Lucie Janošíková, Marcela Juřicová, Ivo Martínek, Adam Ovesný, Adéla Ročáková, Eva Strnadová, Denisa Tkáčová a Klára Vaňková. Ze třídy 4. G: Renata Dabergerová, Petra Menšíková, Stanislav Mikulka, Věra Petrůjová a Karla Štěpánková.

Přijďte si prohlédnout práce studentů, přijďte zhodnotit jejich úroveň, přijďte obdivovat výtvarný talent jednotlivých mladých tvůrců. Slavnostní vernisáž doprovodí svým hudebním vystoupením studenti oktávy, maturanti z hudební výchovy.

Mgr. Jiří Ročák

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi