Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Také vsetínská radnice hlásí méně svateb

date_range 13.Led, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍN – Vsetínští uzavírali v loňském roce mnohem méně sňatků než v roce předcházejícím. Vyplývá to ze statistik vsetínské matriky. Snoubenci si přitom nejčastěji říkali své „ano" na radnici nebo na zámku.

„V loňském roce bylo uzavřeno 137 sňatků, z čehož 24 bylo církevních," informovala matrikářka Irena Kunátová. Vedle tradiční obřadní místnosti na radnici a mramorového sálu v zámku však snoubenci pro svůj manželský obřad volili i jiná místa. „Některé svatby se uskutečnily například v penzionu, horském hotelu, ale také na louce nebo na zahradě," poznamenala matrikářka.

 

Foto

ilustrační foto St.Fuks

 
Oproti roku předcházejícímu však 137 svateb znamená výrazný propad. V roce 2007 bylo totiž uzavřeno 163 manželství. „K tomuto číslu ale výrazně pomohl jediný den, a to 7.7.2007, kdy proběhlo 23 svateb," upozornila Irena Kunátová. Podle ní se počet sňatků ve Vsetíně dlouhodobě pohybuje spíše kolem čísla 140.

Zda tomuto tak bude i letos, záleží na snoubencích. Už teď je ale zřejmé, že 9.9.2009 budou mít oddávající plné ruce práce. „Už teď máme na tento termín nahlášených devět svateb," uzavřela matrikářka.

 

Eva Stejskalová

 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA