Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Třetí říjnová neděle patřila tradičně misiím

date_range 26.Říj, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Misijní klubko v Horní Lidči působí již téměř deset let. Celou tuto dobu se prostřednictvím Papežských misijních děl ČR (PMD) zapojuje do činností a akcí, které podporují chudé děti po celém světě. Vyvrcholením všech aktivit bývá každoročně Misijní neděle. Tento den je spojený s finanční sbírkou na podporu misijních oblastí. V celé církvi se začal poprvé slavit v roce 1926 a letos připadl na 21. října.

Už od letních prázdnin se děti schází, vymýšlí a vyrábí různé dekorace a výrobky na jarmark. Celý třetí říjnový víkend se nesl v „misijním duchu". V sobotu 20. října se někteří z malých „misionářů" připojili ke slovenským členům PMD a slavili s nimi předvečer misijní neděle na nedalekém mariánském slovenském poutním místě Butkov. Úderem deváté hodiny večerní se pak v kostele sv. Václava v Horní Lidči připojili k tzv. Misijnímu mostu, v modlitbě růžence se s ostatními věřícími spojili v modlitbě za misie, misionáře a chudé a trpící lidi po celém světě.

 Misijní neděle v Horní Lidči             fotogalerie

„Misijní program" pokračoval nedělí a mší svatou obětovanou za misie. Při ní děti, převlečené za zástupce všech kontinentů, přinášely obětní dary, které charakterizovaly jednotlivé země. Dlouho připravovaný misijní jarmark začal kolem desáté hodiny dopolední. Děti nabízely jak různé podzimní dekorace, tak i bohaté občerstvení, které připravily ochotné maminky. Výtěžek z této akce, 19.180 Kč, byl odeslán na konto PMD.

Tečkou za misijním víkendem, bylo představení projektu Mary´s Meals. Dobrovolnice Kateřina Mokrá popsala dětem, jak funguje toto mezinárodní hnutí. Jeho hlavní myšlenkou je nasytit hladovějící děti v místě jejich bydliště, ve škole, a to prostřednictvím místních dobrovolníků. Projekt vznikl v roce 2002 v Malawi stravováním 200 dětí. Dnes sytí každý školní den více než jeden milion dětí napříč čtyřmi kontinenty. Hodinové povídání i celý dokument, který byl promítán v zasedací místnosti betlému, byl velmi působivý.

 Misijní neděle v Horní Lidči             fotogalerie

„Tento dokument by měl vidět každý. Uvědomit si, že my tady máme vlastně všechno, co potřebujeme. Uvědomit si, že existují lidé, děti, které denně hladoví. A přitom je tak jednoduché jim pomoct. Určitě se s dětmi do projektu zapojíme," dodává maminka jednoho z přítomných dětí.

K tomuto charitativnímu projektu se může připojit kdokoliv, nejenom děti z klubka a jejich rodiny. Můžete ho podpořit třeba návštěvou „Živého betlému" který proběhne 26. prosince 2018 před kostelem sv. Václava v Horní Lidči (bližší informace budou upřesněny později) a kde se uskuteční dobrovolná sbírka právě na toto mezinárodní hnutí. Více o projektu Mary´s Meals naleznete ZDE.

 Misijní neděle v Horní Lidči             fotogalerie

Misijní nedělí však práce dětí z misijního klubka z Horní Lidče nekončí. Již teď se začínají připravovat na jarmark, který proběhne před Vánoci.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA