Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Úředníky museli kvůli požáru evakuovat

date_range 28.Lis, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve čtvrtek 24. listopadu byl v dopoledních hodinách vyhlášen cvičný požární poplach v budově městského úřadu Vsetín. Ten se týkal všech zaměstnanců a návštěvníků úřadu. Součástí poplachu byla i evakuace osoby ze sedmého patra městskou policí Vsetín.

„Městská policie Vsetín je vybavena prostředky pro práci ve výškách a pracovníci městské policie byli pro tuto práci odborně vyškoleni. To byl důvod, proč jsme nevyčkali na hasičský záchranný sbor, ale evakuaci ohrožené osoby jsme provedli okamžitě," objasnil postup evakuace ředitel městské policie Nikolaj Martinák a dodal: „Po připevnění záchranných lan na střeše, jsme se spustili dolů k zachraňované osobě, kterou jsme umístili do evakuačního trojúhelníku a společně jsme se po lanech spustili dolů z budovy."

 

video

 
Všichni pracovníci městského úřadu jsou pravidelně proškolováni. Bylo tedy důležité, aby dodrželi všechny postupy týkající se samotné evakuace a informovali případné návštěvníky úřadu, jak při evakuaci postupovat.

„Hlavním záměrem bylo prověřit, zda jsme schopni informovat všechny zaměstnance o zahájení požárního poplachu. Výtahy při evakuaci nebyly používány, protože při skutečném požáru, by pravděpodobně došlo k výpadku elektřiny. Pro opuštění budovy jsme použili dvě schodiště" uvedl tajemník městského úřadu Radomír Zimek a doplnil: „Důležité pro nás bylo, že po shromáždění všech evakuovaných osob před městským úřadem, jsme mohli konstatovat, že v budově úřadu nezůstal žádný zaměstnanec. Celá evakuace městského úřadu trvala přibližně 12 minut."

Rozhodnutím Rady Zlínského kraje je budova MěÚ Vsetín, Svárov zařazena mezi budovy zvláštního významu. Nařízení Zlínského kraje č. 5/2002 stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v budovách zvláštního významu. Z tohoto nařízení a zařazení objektu, kde jsou složité podmínky pro zásah, vyplývá kromě jiného i povinnost provádět minimálně 1x ročně cvičný požární poplach.

Jana Čadová

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA