Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Železniční trať mezi Horní Lidčí a Valašskou Polankou znovu v provozu

date_range 30.Bře, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Doprava po železniční trati mezi Horní Lidčí a Valašskou Polankou od 15. ledna nebyla možná. V Lidečku totiž došlo k sesuvu půdy, který zcela vyřadil z provozu jednu z kolejí. Tu druhou z bezpečnostních důvodů Správa železnic uzavřela také.

 

Na opravě se pracovalo více než dva měsíce, během výluky byla osobní vlaková doprava nahrazena autobusy a nákladní vlaky musely jezdit po objízdné trase. Od 1. dubna by mělo dojít k částečnému obnovení provozu. „Stavba běží podle harmonogramu, hotovo má být do 31. března tak, aby úsekem po opravě mohly projíždět vlaky osobní i nákladní dopravy,“ potvrdila pro server regionvalassko.cz tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Provizorní oprava zprůjezdnila alespoň jednu kolej. Foto: redakce

Místo pod sesuvem bylo nutné za pomoci vrtných souprav odvodnit. „Pracovalo se na horizontálních vrtech pod kolejemi, které přispějí k odvodnění podloží a štětovnicových stěnách, které zajistí stabilitu 2. koleje,“ upřesnila Nela Friebová.

 

Problémové místo čeká daleko větší oprava

 

Jednalo se ale jen o akutní opravu. Kolej č. 1 zůstane vyloučena z provozu do doby realizace daleko větší stavební akce, která bude řešit danou oblast v širších souvislostech.

 

V posledních dnech běžely dokončovací práce na trakčním vedení a montáži měřící techniky, s jejíž pomocí bude monitorována stabilita celého místa.  „Od 1. dubna se bude jezdit jednokolejně, vlaky osobní dopravy budou místem projíždět do 30 km/h. Po vyhodnocení měření stability koleje předpokládáme po zhruba 14 dnech obnovení jízdy nákladních vlaků,“ dodala mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

 

Odvodnění a štětovnicové stěny na železniční trati v Lidečku. Jezdit se bude jenom po jedné z kolejí, probíhá měření stability. Foto: redakce

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA