V Běhu olympijského dne ve Valašských Kloboukách byli suverénní Milan Zvonek a Silvie Zvonková

date_range 26.Čvn, 2019 featured_play_list Sport

Domácí atleti Milan Zvonek a Silvie Zvonková (oba Zvonek Sport Valašské Klobouky) zvítězili v Běhu olympijského dne ve Valašských Kloboukách.

Zvonek dosáhl v hlavním desetikilometrovém závodu, času 36:34. Stříbrný v mužích skončil Jiří Kalousek (38:31), třetí místo obsadil v čase 39:58 Jiří Dohnal.

,,Závod se konal na nové cyklostezce směrem do Brumova a zpět. Poslední dva kilometry se běžely v terénu,“ informoval Milan Zvonek.

Ten od začátku zvolil ostré tempo a to mu zajistilo prvenství. ,,Na první místo jsem se probojoval hned po zaznění startovního výstřelu a pobyt na zlaté pozici jsem si pak kontroloval až do cíle,“ pochvaloval si Zvonek.

Silvie Zvonková

Zvonková v závodu žen získala první příčku za čas 44:09. Druhá doběhla se čtrnáctisekundovou ztrátou Helena Chromeková, třetí místo vybojovala Vendula Machučová (45:12).
,,Na těžké trati nechyběly prudké výběhy, ani nebezpečné seběhy,“ upozornila Silvie Zvonková.

Ta se pro start v olympijském běhu ve Valašských Kloboukách rozhodla až na poslední chvíli. ,,Přihlášená jsem sice byla dlouho dopředu. Ale v týdnu mě sužovala viróza. Lékař mi proto doporučoval, ať si závod zaběhnu v klidu. Jeho rady jsem dodržela a běžela jsem hlavně na dobrý pocit,“ přiznala nositelka barev valašskoklobouckého Zvonek Sportu.

,,Na začátku byla v čele Helena Chromeková. Po 1500 metrech jsem se v prudkém stoupání ale probojovala na první pozici. A protože jsem si v kopcích věřila, tak se mi podařilo domácí běh ovládnout,“ radovala se Zvonková.

Ve Valašských Kloboukách uspořádali i 5 kilometrů dlouhý závod V něm zvítězili Michal Vaculík (20:22) a Dominika Baklíková (26:59).  100metrové dětské běhy vyhráli Jan Vaculík a Sabina Fusková.