Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Janové plesaly všechny generace

date_range 24.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Dvacátý druhý únor 2014 se do historie obce Janová zapíše jako přelomový den v kulturních návratech k úspěchům předchozích let. V místní tělocvičně byly každoročně pořádány vyhlášené plesy, na které se sjížděli návštěvníci ze širokého okolí. V roce 2006 se zřítila střecha tělocvičny a tradice tak byla násilně přerušena. Po dostavbě nové tělocvičny se podobným akcím obec bránila z důvodu obav o poškození palubovky. Teprve letos vystavila akci zelenou.

Vše probíhalo pod značkou Sdružení janovských rodičů. Sdružení známé díky svým akcím nejen místním, ale i okolním obcím a také vsetínským. Tentokrát si sdružení ukrojilo pořádný krajíc. Rozhodlo se totiž, že v jediném dni uspořádá odpolední karneval pro děti a večer papučový ples pro jejich rodiče a dospělé vůbec.

O půl třetí odpoledne propuklo karnevalové veselí s Večerníčkem. Ano, do Janové přijel na koloběžce televizní Večerníček s přáteli. Dovezl dětem spoustu her a překvapení, radosti a skotačení. Prostorný sál tělocvičny dostačoval tak akorát. Tolik dětí se přijelo veselit s tatínky a maminkami. Dokonce se účastnily celé rodinné klany. Honza Rohlík jako Večerníček se musel ale jo snažit, aby ty zástupy princezen, berušek, Sněhurek, vojáků, policistů nebo i Pipi dlouhou punčochu zabavil.

foto Radomír Dolanský     více fotek

O svých kvalitách přesvědčili všechny děti místní školáci pod vedením Michala Lucbauera, vedoucího divadelního kroužku a zároveň ředitele Základní a Mateřské školy Janová. První aplaus si vysloužily tři alternující hvězdy, které imitovaly opravdové pěvecké stars české pop music. Neutuchající ovace dětí i dospělých sklidil divadelní kroužek svým živým hudebním klipem k hudbě DJ Mrazík. Především Ivan byl prostě úžasný Váňa. Dětské karnevaly v Janové mají rok od roku kvalitativně vzestupnou tendenci. To se samozřejmě odráží na zvyšujících se návštěvách.

Jen dvě hodiny měli členové Sdružení janovských rodičů (SJR) s mnoha pomocníky na to, aby přeměnili sál z dětského na dospělácký. Pyžamový karneval s Večerníčkem se proměnil na Papučový ples. Karnevaly má SJR zažité, ale s pořádáním plesu nová generace žádné zkušenosti neměla. Navíc sedm let prodlevy znamenalo odliv příznivců. Konkurence v plesové sezóně taktéž není malá, takže určité obavy a očekávání byly na místě. Snad jen přes sto padesát prodaných místenek trochu uklidňovalo.

foto Radomír Dolanský     více fotek

Nová janovská tělocvična je pro plesy jako stvořená. Její velká plocha umožňuje tanečníkům do sytosti využít prostor a třeba při valčíku se lehce vznášet bez obav ze srážky. Navíc, když vám k tanci hraje tak perfektní plesová kapela jakou byli SIL VER MAN (opravdu se píší s mezerami – pozn. aut.).

Ovšem o nejkrásnější přivítání hostů se zasloužila taneční skupina Benkari. Jejich radost z tance a ladných pohybů, krásné kostýmy, výběr hudby s mírně vtipným podtextem i vzpomínkami na hity z dob minulých, doslova nadchly diváky, kteří vystoupení kvitovali nadšeným potleskem. V závěru svého vystoupení krásné tanečnice vybraly do kola partnery. A vůbec je nemusely nutit, protože právě taneční skupina Benkari přinesla mezi hosty tak příjemnou náladu, že se tančilo hned od první rundy.

Žezlo kvality od tanečnic převzala i hudební skupina, která dovedla hosty natolik zaujmout svými výbornými hudebními kousky, že se s tancem končilo v čase, kdy v létě slunce ještě nesvítí, ale už je světlo.

Sdružení janovských rodičů společně s řadou pomocníků a podporovatelů z řad sponzorů dokázalo Janové navrátit zašlou slávu vyhlášených plesů. Za to všem patří velký dík.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA