Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V pátek uctili památku obětí komunismu

date_range 27.Čvn, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Letos poosmnácté se ve Valašských Kloboukách vzpomínalo na politické vězně, kteří v letech 1948 – 1989 trpěli v komunistických lágrech, podstupovali mučení a týrání a v mnoha případech byli dokonce popraveni. Vzpomínkové setkání uspořádala v pátek 22. června Konfederace politických vězňů Zlín spolu s Městem Valašské Klobouky.

„Smyslem tohoto každoročního shromáždění je vyjádřit úctu těm, kteří při nelidském zacházení v lágrech položili životy, a také předat osobní svědectví o zrůdných praktikách komunismu mladé generaci. Skutečných pamětníků věznění rok co rok ubývá, takže se podobná setkání stávají stále více důležitějšími," řekl starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. Akce se zúčastnila více než stovka politických vězňů z celé České republiky, jejich rodinní příslušníci a další hosté.

 foto Brigita Olivová   …další fotky

V kulturním programu, který byl pro přítomné připraven, se s hudebními a tanečními vystoupeními představili žáci základní umělecké školy i domu dětí a mládeže a zanotoval i pěvecký sbor Klubu důchodců. Účastníky vzpomínkového setkání pozdravil také valašskokloboucký farář P. Karel Janíček a v závěru dostali prostor pro vyjádření vzpomínek i samotní bývalí političtí vězni.

Poté se hosté odebrali průvodem na Masarykovo náměstí k památníku Obětem násilí let 1948 – 1989, kde za doprovodu muzikantů Dúbravanky položili věnce a kytice. Minutou ticha následně uctili památku svých blízkých, přátel, kolegů a dalších obětí komunistické zlovůle. Pietní akt vyvrcholil melodií československé hymny.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA