Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V sobotu se otevře „kruháč“ na vsetínské ohradě

date_range 25.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Okružní křižovatka na ulici Generála Klapálka ve Vsetíně

Stavba okružní křižovatky před hypermarketem Albert na ulici Generála Klapálka jde do finiše. Uvedena do plného provozu bude na přelomu listopadu a prosince. Spolu s tím se vrátí do původního stavu i organizace dopravy na několika místech města včetně křižovatky u čerpací stanice Shell v Rokytnici.

 

Dodavatel stavby zahájil práce na celkově čtvrté okružní křižovatce na území města letos v červenci. Investici v hodnotě 17,2 milionu korun včetně DPH, kterou z 9,1 milionu hradí Ředitelství silnic Zlínského kraje a z 8,1 milionu město, rozdělil na dvě fáze tak, aby byl místem stavby zachován alespoň jednosměrný průjezd. Nejprve budoval polovinu „kruháče“ situovanou blíže centru, od září přesunul stavební činnost blíže hypermarketu Albert.

 

„V současné době je již na okružní křižovatce položen asfalt. V příštích dnech bude následovat instalace svislého a nátěr vodorovného dopravního značení. Po plném zprovoznění křižovatky se ještě počítá s úpravami chodníků a příští rok na jaře s terénními úpravami,“ přiblížil starosta Jiří Růžička s tím, že radní jsou si dobře vědomi dopravních komplikací, které s sebou na řadě míst Vsetína stavba „kruháče“ přináší. „Proto také po celou dobu realizace na dodavatele tlačíme, aby byla dokončena co nejdříve. Dnes již mohu potvrdit, že uvedení křižovatky do plného provozu proběhne v noci ze soboty 30. listopadu na neděli 1. prosince,“ řekl starosta.

 

Od té chvíle pozbydou platnosti objízdné trasy. To znamená, že průjezd ulicí Generála Klapálka až k světelné křižovatce U Růžičků bude opět obousměrný a bude opět otevřen vjezd k hypermarketu Albert. Naopak se uzavře provizorní spojnice mezi parkovištěm u hypermarketu a ulicí U Huti. Do původního stavu se pak vrátí organizace dopravy na křižovatce u čerpací stanice Shell v Rokytnici. Hlavní silnice tam tedy opět povede ve směru centrum – výpadovka na Zlín a vozy přijíždějící do této křižovatky z obchvatu města budou muset dát přednost v jízdě. Na změnu přednosti v jízdě v Rokytnici upozorní řidiče kromě běžného dopravního značení i výstražná světelná signalizace.

 

Spolu s plným zprůjezdněním okružní křižovatky na Ohradě skončí také platnost výlukového jízdního řádu městské hromadné dopravy. Naopak příměstská autobusová doprava podle něj pojede nadále. A to až do 15. prosince, kdy tradičně vejdou v platnost nové jízdní řády. Ty se samozřejmě dotknou nejen příměstské dopravy, ale i MHD.

 

Blíže k realizaci je i řešení rizikové křižovatky v Rokytnici nad čerpací stanicí

 

Riziková křižovatka nad čerpací stanicí v Rokytnici je opět o něco blíž plánované přestavbě. Projekt „I/69 Vsetín, rampa Mostecká“ se připravuje k realizaci. Více ve videu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA