Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valaši jsou v požárním sportu výborní

date_range 28.Čvc, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Uplynulou sobotu se v Horní Lidči uskutečnilo třetí kolo hasičské soutěže známé pod názvem Český pohár Rebel 2014. Nejvíce úspěchů si odnesli závodníci z Valašska.

Do hornolidečského sportovního areálu, kde se "Valašské stovkování" konalo, dorazili zástupci hasičů z celé České republiky, ale také ze Slovenska. "Jsem rád, že se z tohoto závodu stává závod zahraniční, a že tu máme závodníky ze Slovenska. Ať se tu tedy všichni cítíte dobře," přivítal sportovce na zahajovacím nástupu starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec.

Soutěž Český pohár Rebel 2014 pořádá Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. V Horní Lidči ji pak realizuje sbor místních dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Horní Lideč.
"Chtěl bych poděkovat za organizaci Sboru dobrovolných hasičů Horní Lideč, který dělá čest tomuto sportu," pronesl slova chvály náměstek starosty Okresního sdružení hasičů Vsetín Jaromír Polanský.

Jedinou disciplínou během závodu je běh na sto metrů s překážkami. Nejenže musíte podat perfektní fyzický výkon, který se dá právem srovnat s těžkou atletikou, ale navíc do něj musíte začlenit prvky z hasičského oboru. Alfou a omegou je zapojení rozdělovače, který mnohdy ze soutěže vyřadí ty nejlepší sportovce.

V kategorii mužů si nejlépe vedl František Kunovský (HZS DEZA Valašské Meziříčí) s časem 15.91s. V kategorii žen pak domácí Petra Chovancová. Její čas byl 17.21s. Ve finálním vyřazovacím play off se vítězství dočkal Radek Chmela (zástupce hasičů z Francovy Lhoty) a Karolína Witoszová (reprezentantka hasičů Karviná-Hranice).

 S číslem 55 Petra Chovancová ze SDH Horní Lideč (ilustrační foto)

Z domácích závodnic se ještě na trať sto metrů s překážkami postavila dvaadvacetiletá Míša Bělotová (SDH Horní Lideč), maminka rok a půl starého chlapečka. Trénuje společně
s dvojnásobnou vícemistryní světa Petrou Chovancovou. "Cvičím co druhý den. Jsou to dva maximálně tři roky, co jsem se „stovkami" začala. A můj největší úspěch? Je právě ten dnešní. Čas 21.30s," vysvětluje Bělotová. Zázemí oběma hasičkám poskytuje hornolidečský sportovní areál, který je součástí hasičského střediska. „Za měsíc to bude přesně pět let, co se středisko podařilo vybudovat. Jeho služeb ročně využije až šest tisíc hasičů a sportovců nejen ze Zlínského kraje, ale také z celé České republiky," doplňuje starosta obce.

Závody Českého poháru Rebel 2014 zatím proběhly v Praze a Ostravě. Po Horní Lidči následuje Kamenec u Poličky, Bludov a Písková Lhota.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA