Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské túlání ® posedmé v Lačnově. Už v sobotu

date_range 26.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Kulturně-turistická akce Valašské túlání

Pořádající spolek Lačnovjané pro lepší Lačnov letos připravuje již sedmý ročník oblíbené kulturně-turistické akce Valašské túlání. Už tuto sobotu 27. srpna 2022 zavítejte do Lačnova. Každým rokem se rozšiřuje výběr nabízených turistických tras a zároveň narůstá počet aktivních účastníků akce, důkazem je více než tisícovka návštěvníků v posledních letech.

 

Smyslem této akce je v letošním roce zdolání jedné ze sedmi nabízených turistických tras, které vedou křížem krážem krásnou valašskou přírodou. I letošní ročník Valašského túlání se bude konat v lačnovském skanzenu u Muzea Vařákových pasek a nabídne tradiční i nová místa startů. Zahájit své túlání můžete u Čertových skal v Lidečku, u Trezoru přírody v Horní Lidči, vyjít lze také z Tichova od fotbalového hřiště, od památníku na Ploštině, z náměstí ve Valašských Kloboukách, nebo přímo z místa konání doprovodného programu – ze skanzenu v Lačnově.

 

Nová trasa z Lužné

 

Jak už je u Valašského túlání zvykem, každým rokem přibývá nová trasa. Sedmý ročník akce nabízí sedmou trasu, která povede do Lačnova z Lužné! Start bude u obecního úřadu, pokračovat bude směrem k lyžařskému vleku, na Vráblovy paseky, dále na Vařákovy paseky, kde bude možnost se občerstvit a pak už trasa povede do cíle – do lačnovského skanzenu, který se nachází vedle myslivecké chaty.

 

Valašské túlání 2022: Mapy všech tras

Trasa od lačnovských rybníků, jak ji znáte od samého začátku Valašského túlání, je letos pozměněna. I pro tento rok platí “jeden start, jeden cíl”, ovšem dvě varianty trasy…

 

Bohatý doprovodný program

 

Bohatý doprovodný program ve skanzenu je samozřejmostí, pořadatelé myslí nejen na dospělé, ale také na nejmenší návštěvníky. K vidění budou ukázky starých řemesel a života v chalupě, ochutnávky valašských jídel a specialit, ukázky chovu domácích zvířat. Součástí každého Valašského túlání jsou od samého začátku také vojenské tábory s ukázkami života vojáků v dřívějších dobách. Podium bude patřit celé odpoledne cimbálové muzice Kaňúr, navečer vystoupí dechová hudba Trávnica a večer se bude konat taneční zábava se skupinou Quatro.

 

Valašské túlání je mimořádně úspěšnou akcí, kterou pořádají členové místního spolku ve svém volném čase a která se dostala do povědomí veřejnosti v širokém okolí. Přijďte se i vy projít divokou i přívětivou přírodou Valašska, přivítají vás milí Lačnovjané a na akci budete rozhodně ještě dlouho a rádi vzpomínat.

 

 

Připravena je mobilní aplikace s navigací

 

Pro aktivní účastníky Valašského túlání je připravena mobilní aplikace! Vyberte si vámi zvolenou trasu a nechte se navigovat od startu až do cíle. Aplikace je zatím dostupná pouze pro OS Android.
Jedná se o novinku a zároveň testovací verzi, proto předem omluvte možné nedostatky. Přímo v aplikaci naleznete návod, jak aplikaci používat. I přesto, že vás bude aplikace navigovat po zvolené trase, prosíme, věnujte pozornost také klasickému značení trasy!

Srdečně všechny zveme k účasti na 7. ročníku Valašského túlání!

 

Více informací a mapy jednotlivých tras najdete na facebookové události Valašské túlání® 7. ročník Lačnov ZDE.

 

Nahlédnout na dění ve skanzenu v Lačnově můžete také v našem živém vysílání ZDE.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA