Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vánoční svátky z pohledu policie

date_range 29.Pro, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V průběhu vánočních svátků a uplynulého víkendu zaznamenali a řešili policisté v okrese Vsetín 15 trestných činů, 47 přestupků, z toho 15 vyřešili v blokovém řízení (jednalo se o dopravní přestupky) a dále vyjížděli a prověřovali další čtyři desítky oznámení, mezi která patřily například dvě oznámení o pohřešovaných osobách, nebo asistence při převozu podnapilých osob do protialkoholní stanice.

Z 15 trestných činů, které se během uplynulých pěti dnů udály, patří mezi nejzávažnější loupež v Rožnově p. R., kde na Štěpána kolem půl osmé večer přepadla skupinka mladých mužů dvaadvacetiletého místního mladíka. Jeden z útočníků udeřil mladíka pěstí do obličeje, následkem čehož upadl na zem. Lupiči pak mladíkovi ukradli peněženku s 1 500 korunami a doklady. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupeže.

Mezi další trestné činy patří čtyři vloupání do objektů. V Rožnově p. R. využil zloděj situace, kdy majitelé z domku na několik dní odjeli, a dům vykradl. Odcizil zlato a peníze za necelých 13 000 korun. Poškozením napáchal škodu za 10 000 korun. Další vloupání bylo do zahradní chaty v Bynině, kde zloděj vzal 10 litrů slivovice a ruční nářadí, dále do hospodářské budovy v Juřince a do restaurace v Lešné, odkud si pachatel odnesl alkohol a cigarety.

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jsou podezření dva řidiči, a to jedenadvacetiletý mladík, který havaroval v osm večer na Štěpána v podnapilém stavu v peugeotu ve Valašské Bystřici do koryta potoku. V dechu měl 2,1 promile. Tento mladík usedl za volant i přesto, že vůbec nevlastní řidičské oprávnění. Další opilým hříšníkem je sedmačtyřicetiletý Vsetíňan, který se na Štědrý den ve dvě hodiny odpoledne pokoušel se Škodou Fabii zaparkovat. Jelikož měl v dechu tři promile, parkování se mu nedařilo a opakovaně narážel do zaparkovaného Fordu Fusion.

Z trestného činu poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení je podezřelá devatenáctiletá dívka z Karolinky, která na Štěpána večer posilněna alkoholem nejprve napadla fyzicky svoji mladší sestru a poté zničila telefonní sluchátko na veřejném telefonním automatu před domem, ze kterého chtěla její matka přivolat policii. Kolegové dívce naměřili 1,69 promile alkoholu v dechu. Za tento trestný čin zákon ukládá až šestiletý trest odnětí svobody.

Trestný čin výtržnictví prověřují od sobotní jedné hodiny ranní Valašskomeziříčtí policisté. Z výtržnictví je podezřelý čtyřiadvacetiletý mladík, který před barem ve Valašském Meziříčí zbil o deset let staršího muže.

Rožnovští policisté se zase zabývali krádeží vozidla VW Polo v Hutisku- Solanci, které se ztratilo v noci na sobotu. Policisté po vozidle pátrali a našli ho odstavené nedaleko obce Hutisko-Solanec. Při vyšetřování vyšlo najevo, že auto ukradl sedmnáctiletý syn majitelky, která nedala souhlas k trestním stíhání. Dalšími trestnými činy, kterými se policisté zabývali, byli poškození zaparkovaného vozidla, krádeže odložených kabelek s doklady, mobilními telefony a platebními kartami na diskotékách a v restauračních zařízeních, a krádež zboží v supermarketu 
 
Ze 47 přestupků, které jsme během vánočních svátků a víkendu zaevidovali, se v 16 případech jednalo o přestupky na úseku občanského soužití. Ve většině případů to byly slovní urážky či drobná fyzická napadání mezi příbuznými, často sehrával svoji roli alkohol. Pod vlivem alkoholu byl například i čtyřiadvacetiletý mladík, který v Lačnově na Štědrý den slovně urážel svoji sestru. V dechu měl 3,29 promile.

V protialkoholní záchytné stanici skončili během uplynulých dnů čtyři pánové. Nejvíce jsme naměřili devětadvacetiletému muži v Rožnově p. R., kterého našli na ulici ležet náhodní svědci. Mladému muži z Rožnova p. R. jsme naměřili v dechu 3,78 promile.

Rožnovští policisté hledali na Boží hod vánoční šestadvacetiletého muže z Rožnova p. R., který je závislý na drogách, trpí schizofrenií a chtěl spáchat sebevraždu. Muže našli policisté v lese a přivolali mu lékařskou pomoc, kdy lékař rozhodl vzhledem ke špatnému psychickému stavu o převozu muže do psychiatrické léčebny.

Během vánočních svátků jsme pátrali po dvou dívkách. Obě pohřešování dopadla dobře. Čtrnáctiletá dívka z Rožnova p. R., která odešla z domu na Štěpána, se sama na druhý den vrátila domů. Druhou pohřešovanou byla patnáctiletá slečna z Karolinky, která rovněž odešla během vánočních svátků z domu. Tu našli policisté během pátrání v Liptále.

Lenka Javorková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA