Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Střelné shořela stodola, kterou zřejmě někdo zapálil

date_range 09.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár hospodářské budovy ve Střelné

Krušnou noc mají za sebou hasiči, kteří byli v noci krátce po třetí hodině vysláni k požáru hospodářské budovy v obci Střelná, kde byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

Postupně se u požáru sjeli profesionální hasiči ze stanic Valašské Klobouky a Vsetín a dobrovolné jednotky z obce Francova Lhota a Horní Lideč. Taktéž se dostavil řídící důstojník ze Zlína, který převzal velení.

 

„Po příjezdu jednotek byl celý objekt v plamenech a podle prvotních informací se neměl uvnitř nikdo nacházet, což se také potvrdilo. K likvidaci požáru hasiči použili několik proudů hasební vody. Požár měli brzy pod kontrolou. V těsné blízkosti hořícího objektu se nacházely osobní auta a hrozilo jejich poničení. Dvě auta tak hasiči museli přeparkovat dál od hořící stodoly,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči dohašují skrytá ohniska. Foto: HZS

U stodoly stojí rodinný dům, který hasiči zachránili

 

Dvěma hasebními proudy hasiči dohašovali skrytá ohniska, přičemž postupně rozebírali konstrukci budovy. Při dohašování museli hasiči použít i motorovou pilu k řezání krovů. Vše prolévali vodou do brzkých ranních hodin. Likvidaci požáru velitel zásahu ohlásil až pár minut před sedmou hodinou.

 

Na dohlídku na požářišti zůstávají do dopoledních hodin zasahující dobrovolní hasiči.

 

Požár hospodářské budovy ve Střelné. Foto: HZS

 

„Rychlým zásahem hasiči uchránili před požárem rodinný dům, nacházející se u hořící budovy. Díky tomu byl uchráněn majetek v hodnotě okolo 3,5 milionu korun. Vzniklá škoda na hospodářské budově byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun,“ uvedla Lucie Javoříková.

 

Na požářišti je nyní vyšetřovatel hasičů, který společně s Policií ČR zjišťuje příčinu vzniku požáru a vzhledem ke zjištěným okolnostem pracuje s verzí úmyslného zapálení prozatím neznámou osobou.

 

Video: hospodářská budova v plamenech

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA