Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Ve Vizovicích startuje populární Valaška

date_range 01.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
V sobotu 5. února 2011 se bude ve Vizovicích konat pod záštitou statutárního náměstka hejtmana Zlínského kraje pana Libora Lukáše 36.ročník motoristické soutěže pro řidiče – amatéry "Ve stopě Valašské zimy – Memoriál Josefa Sláčíka". Tradice memoriálu byla založena jako vzpomínka na jednoho z autorů této akce a do 32.ročníku jeho pravidelného a obětavého člena ředitelství Josefa Sláčíka, který zemřel 6.února 2007.

Do uzávěrky soutěže 29.11.2010 přišlo 176 přihlášek. „Bohužel vzhledem k propustnosti tratě může být přijato jen 130 posádek. Počet startujících je dán průjezdností tratě. V roli předjezdců uvidíme i některá známá jména jako například vicemistra Evropy Antonína Tlusťáka nebo třetího z Jänner Rally, účastníka Rally Monte Carlo Jaroslava Orsáka," pozval ředitel podniku Antonín Cekota.

 

Foto

David Ginter – Luboš Tkadlec na trati "Stopy" archiv foto Stan.Fuks

 
Vozidla jsou rozdělena do 3 kategorií. Podle informací organizátorů letos opět přibylo několik "čtyřkolek", ve skupině "C" jich jede 45. Nejpočetněji je opět zastoupena skupina "A"- vozy s pohonem předních kol. Jede jich rovných 60. Skupina "B" tzv. zadokolek čítá 26 vozidel, převážně vozy Škoda řady 100-130. Trať měří 144 km a jede se dvoukolově. Slalomových zkoušek je celkem 10 a měří celkem 43 km.

„Zahájení je v 7 hodin ráno. Úderem osmé odstartuje první předjezdec, posádka se startovním číslem 1 vyjede půlhodiny za ním. Vše již tradičně od vizovické Sokolovny," upřesnil Cekota.

Divácky atraktivních míst se nabízí dost, specifický je slalom na vizovickém fotbalovém stadionu. Tradiční Barák je zatím pod ledem. Dalšími taháky mohou být vracák ve Hvozdné nebo zatáčky ve stoupání kousek od něj či vloni nová zkouška z Jasenné přes Ublo a také tradiční místa na Zádveřické. 

„Všichni jste srdečně zváni do prostor ředitelství vizovické Sokolovny, kde budou mj. promítány záběry z minulých ročníků VSVZ a jiných motoristických akcí," dodal závěrem Antonín Cekota.

 
-tz-
 
 
Aktuální informace i archívy naleznete na internetové stránce www.valaska.cz
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA