Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Velitel zásahu ve Vrběticích chce práce co nejdříve ukončit

date_range 27.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vrbětice duben 2020, foto: PČR

I přes vyhlášený nouzový stav pokračují práce na ohledání v epicentru skladovacího objektu č. 12. Cílem velitele zásahu je záchranné a likvidační práce v areálu co nejdříve ukončit.

 

„V současné době pracujeme ve dvousměnném provozu, tak aby byl maximálně využit rozsah denního světla. V důsledku toho je každodenně uzavírána pozemní komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou v době od 7 – 18 hodin, přičemž v ranních hodinách umožňujeme průjezd autobusových spojů, které jsou uvedeny v aktuálním dopravním řádu,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková. Je velmi pravděpodobné, že se činnosti v areálu budou časově každodenně prodlužovat, a s tím se bude prodlužovat i doba uzavírání komunikace.

 

Nyní pracují pyrotechnici v náročném svahovitém terénu, který si vyžaduje i nasazování lezeckých skupin Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. „Pyrotechnici při ohledání epicentra exploze stále nachází velké množství zbraní, poškozené munice a jejich elementů. Poté, co ukončíme činnosti v epicentru, bude proveden plošný sběr doposud neprohledaných lokalit v rozloze kolem 26 hektarů,“ upřesnila Lenka Javorková.

Technika v areálu skladů ve Vrběticích, foto: PČR

Vzhledem k tomu, že vše nasvědčuje možnosti ukončení zásahu složek integrovaného záchranného systému v průběhu letních měsíců, velitel zásahu intenzivně připravuje činnosti související s ukončením tohoto bezpečnostního opatření.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA