Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vítězové soutěže ke Dni Země jsou známi

date_range 28.Dub, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Třídní učitelé a ředitelé valašskoklobouckých škol se sešli 27. dubna na místní radnici, aby převzali ceny za úspěchy jejich žákovských týmů ve výtvarně literární soutěži k oslavě Dne Země. Tu vyhlásil odbor životního prostředí městského úřadu se záštitou Města Valašské Klobouky. Největšího úspěchu mezi figurkami z recyklovatelných odpadů slavil novinový pavouk Eda, ocenění se však dostalo i letákům propagujícím třídění. Učitelé vítězných tříd obdrželi od starosty Dalibora Maniše hodnotné poukázky, které využijí k zajištění environmentální výchovy.

„Všechny příspěvky dětí byly skvělé, plné fantazie a dobrých nápadů, které by nevymysleli ani dospělí. Například se dočkalo velkého ohlasu označení „RECYKLOBOUKY" z vítězného propagačního letáku. Uvažujeme, že ho zapracujeme do hesla, kterým budeme propagovat třídění odpadů ve Valašských Kloboukách," poznamenal k soutěžním výtvorům starosta Dalibor Maniš. Mimo plakáty k podpoře třídění byly vyhodnoceny jako nejlepší postavičky Pavouk Eda, Džusinka a Naše Eva.

 

Foto

Předávání cen    foto MěÚ Val.Klobouky

více fotek
 
Záměrem soutěže bylo přimět soutěžící k týmové spolupráci, a proto bylo zadání určeno školním kolektivům. Děti z prvního stupně základní školy soutěžily v tvorbě postavičky z recyklovatelného odpadu. Tu měli navíc vylepšit i příběhem. Pro starší žáky byl určen návrh letáku k propagaci zpětného odběru nebo třídění odpadů, který měli připravit přímo pro Valašské Klobouky. Středoškoláci měli projektovat návrhy k novému řešení umístění kontejnerů na tříděný odpad na některém ze stanovišť ve Valašských Kloboukách.

„Děkujeme všem dětem za účast v soutěži a věříme, že se díky tvořivé práci více přiblížily tématice třídění odpadů. Stejný dík patří také vyučujícím, kteří je v rámci environmentální výchovy vedou ke správnému přístupu," poděkoval zúčastněným starosta Dalibor Maniš. Dodal, že Valašské Klobouky chtějí zachovávat zdravé životní prostředí a mají zájem na tom, aby občané zodpovědně třídili odpad. Proto je budou i podobnými aktivitami nadále podporovat a motivovat.

Zde je přehled vítězů:

I. Kategorie pro I. stupeň ZŠ (vytvoření postavičky z recyklovatelného odpadu + sepsání příběhu)
– 1. místo: I. tř. ze ZŠ Smolina – pavouk Eda
– 2. místo: II. B ze ZŠ Val. Klobouky – Džusinka
– 3. místo: II. tř. ZŠ Smolina – Naše Eva

II. kategorie pro II. stupeň ZŠ (návrh propagačního letáku)
– 1. místo: VII. C ze ZŠ Val. Klobouky
– 2. místo: IX. A ze ZŠ Val. Klobouky
– 3. místo: VII. B ze ZŠ Val. Klobouky

III. Kategorie pro SŠ (projekt návrhu na vylepšení umístění kontejnerů na tříděný odpad ve Val. Kloboukách)
– cena útěchy: Prima z Gymnázia Valašské Klobouky

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA