Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vlachovice zvou na originální přednášku

date_range 23.Úno, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Jestli se chcete dozvědět jak se na Valašskokloboucku během více než sta let postupně měnilo vše okolo narození dětí, starání se o kojence i samotnou rodičku, jak se děti vychovávali, i jaké bylo dětství samotné – udělejte si na večer 24. února 2017, čas. V Kulturním domě Vlachovice pořádá místní spolek Dokopy, ojedinělou přednášku na téma: Pohled na narození a dětství před nemnoha desetiletími na Valašskokloboucku. Začátek je v 19:00.

Ve Vlachovicích se v pátek uskuteční originální přednáška                Plakát přednášky zde

Informace si připravila PhDr Alena Prudká z Muzea jihovýchodní Moravy, která především čerpala i z velmi vzácných informací a zápisů bývalého vlachovického faráře P. Františka Matýska. Dozvíte se i například různé pověrečné praktiky, odstavování dětí, dozvíte se co je kůtnica, zhlédnete staré fotografie z té doby z Vlachovic a mnoho dalšího. Vyzkoušíte i například alkoholický nápoj, kterého musela mít rodička „tři flaše pod zhlavcem, aby sa vyčistala".

Vstupné dobrovolné.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA