Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vloupání recidivistům neprošlo. Policisté je chytili

date_range 02.Pro, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Sedmnáctkrát a devatenáctkrát trestaného recidivistu zadrželi v minulém týdnu ihned po vloupání do vozidla policisté z Luhačovic. Společnými silami se vloupali během dvou dnů do dvou zaparkovaných vozidel a odcizili odsud peníze a doklady. Oba byli za trestný čin krádež v minulosti potrestaní. Nyní jim za trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Do osobního vozidla značky Renault zaparkovaného u Mateřské školy v Luhačovicích se muži vloupali minulý týden v pondělí kolem šestnácté hodiny. Odcizili odsud peněženku s doklady, stravenkami, drobnými mincemi a platební kartou. „Hodnota lupu je zřejmě neuspokojila, proto se na stejné místo vydali následující den, tentokrát hned zrána, znovu. Pro jistotu si vybrali větší motorové vozidlo, Hyundai Tucson. Po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku, která ležela pod sedadlem. Uvnitř našli peněženku s finanční hotovostí 3500 korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se v tomto případě vyšplhala na více než jedenáct tisíc korun,“ popsala tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Jejich jednání neuniklo všímavým kolemjdoucím a oznámili na linku tísňového volání policie vloupání do vozidla, směr útěku a popis pachatelů. Policisté, kteří zrovna projížděli Luhačovicemi, se vydali po stopě zlodějů. A měli štěstí. Společně s prvosledovou hlídkou policistů z Uherského Brodu záhy narazili na povedenou trojici, dva muže a jednu ženu, kteří odpovídali popisu. „Oba muži se ke krádeži přiznali, žena s ní neměla nic společného. Policisté muže zadrželi a převezli do policejní cely. Dechová zkouška u nich byla pozitivní. Po deváté hodině ráno nadýchal jeden z nich 2,4 a druhý dokonce 3,5 promile alkoholu,“ dodala mluvčí policistů.

 

Většinu odcizených věcí policisté u recidivistů našli a vrátili jejich majitelkám. Pár dní nato sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání tří trestných činů oběma šestačtyřicetiletým mužům.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi