Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín navyšuje podporu pro dobrovolné hasiče

date_range 16.Úno, 2022 featured_play_list Nezařazené
arrow_drop_up Hasičská zbrojnice JSDH Rokytnice

O zhruba padesát procent větší sumou než v předchozích letech hodlá vsetínská radnice letos podpořit činnost pěti jednotek sboru dobrovolných hasičů, jejichž je zřizovatelem. V rozpočtu města je pro ně vyčleněna částka 1,354 milionu korun, zatímco v roce 2021 to bylo 934 tisíc a o rok dříve 894 tisíc korun.

 

„Jsme si velice dobře vědomi nezastupitelné role dobrovolných hasičů při ochraně životů a majetku nás všech, jakož i jejich zapojení při organizaci společenského dění ve městě. Za svou práci zasluhují nejen poděkování, ale především by měli disponovat co nejlepšími podmínkami pro další činnost. A právě z toho důvodu jsme dobrovolným hasičům pro letošní rok navýšili podporu,“ konstatoval starosta Vsetína Jiří Růžička.

 

Město tak podle něj v letošním roce oproti minulosti navýší například objem finančních prostředků na obnovu třívrstvých zásahových oděvů a obuvi o 130 tisíc korun a na opravy a údržbu zásahových vozidel o 90 tisíc korun. „Pro JSDH Jasenka a Semetín navíc plánujeme koupi osmi dýchacích přístrojů v hodnotě 270 tisíc korun, pro JSDH Jasenka dále pořízení plovoucího čerpadla v hodnotě 45 tisíc korun a dokončení vestavby zásahového vozidla za 78 tisíc korun. JSDH Dušná získá za 60 tisíc korun automatizovaný externí defibrilátor,“ vyjmenoval starosta s tím, že po loňském vybudování hasičské zbrojnice pro JSDH Rokytnice (viz foto), které si vyžádalo 13,5 milionu korun, město plánuje stavební aktivitu i na letošek a následující roky. „V rámci revitalizace volnočasového areálu na Horní Jasence by mělo vyrůst zázemí pro zásahový vůz JSDH Jasenka. Současně pak hledáme vhodný prostor i na výstavbu garáže pro JSDH Semetín,“ uvedl starosta Růžička, podle nějž se nezapomíná ani na JSDH Vsetín-město, která je v systému požární ochrany jako jediná na Vsetíně zařazena do kategorie III – ostatní jednotky spadají do kategorie V, tedy s nižší prioritou. „V rámci nezbytné obnovy techniky zvažujeme pořídit pro JSDH Vsetín-město cisternovou automobilovou stříkačku, která by nahradila tu stávající, jíž by následně mohla využít některá z ostatních jednotek zřizovaných městem. Protože se jedná o investici v hodnotě okolo osmi milionů korun, hledáme v této souvislosti možnosti spolufinancování z dotačních titulů,“ uzavřel starosta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA