Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín předal folklorní štafetu Valašským Kloboukám

date_range 31.Led, 2019 featured_play_list Aktuality

Na konci ledna se konal XIII. Vševalašský bál ve Valašských Kloboukách. Vsetín tak předal štafetu v podobě dřevěné sochy zbojníka dalšímu městu, které bude po dobu jednoho roku nositelem. Bálu s bohatým kulturním programem se zúčastnilo přes 300 krojovaných návštěvníků, převážně z Valašska, ale i Brna či Jeseníků. K tanci a poslechu zahrálo během večera celkem pět muzik.

 

„Myšlenka pořádání Vševalašského bálu vznikla již v roce 2006 a jejím smyslem bylo a je společné setkání všech Valachů, folkloristů, členů folklorních souborů, ale i veřejnosti, s cílem prezentovat tance a kroje ze své oblasti,“ popsala tradici Ilona Vaňková ze vsetínského folklorního souboru Vsacan. Tento bál má putovní charakter a pořádá jej každý rok jiná valašská obec. Letos místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová tak předala pomyslné žezlo v podobě dřevěné sochy zbojníka do rukou starostky města Valašské Klobouky.

Bálu se zúčastnilo přes 300 krojovaných návštěvníků, foto: Brigita Olivová

Fotgalerii z Vševalašského bálu ve Valašských Kloboukách najdete zde (foto: Brigita Olivová) a zde (foto: Dan Strnad).

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA