Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín se pyšní moderním dopravním hřištěm

date_range 26.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dopravní hřiště prošlo generální opravou. Foto: Jiří Žůrek

Dětské dopravní hřiště, fungující v areálu základní školy na Trávníkách, prošlo generální opravou. Hřiště dlouhodobě využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína a také z okolních obcí. V posledních letech však byl jeho stav nevyhovující. Trávnická škola proto v půli července zahájila jeho rozsáhlou opravu.

 

Spočívala mimo jiné v obnově poškozeného asfaltového povrchu a výměně dlažby chodníků. „Dále bylo obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení tak, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočkala i světelná signalizace včetně kabeláže a sloupů,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček a pokračoval: „Na hřišti přibyly i dopravní prvky pro nevidomé. Jde především o signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce. Nově jsme instalovali simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor. A v neposlední řadě jsme areál dovybavili lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny.“

 

Veškeré práce byly ukončeny v závěru srpna. „Investici ve výši zhruba 1,6 milionu korun uhradila z poloviny dotace BESIPu, druhou půli poskytlo ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

 

„Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou,“ doplnil místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA