Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Začala oprava silnice z Ústí do Vsetína. Sjezdy na Ohradě budou uzavřeny

date_range 23.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Přípravné práce začaly v úterý 23. března. Foto: redakce

V těchto dnech odstartovala přípravnými pracemi oprava komunikace I/57 v úseku od mostu přes Bečvu v Ústí až po sjezd na sídliště Ohrada. Provoz bude v určitých etapách veden kyvadlově a řízen semafory, případně usměrňován regulovčíky.

 

Opravy celkem 2,1 kilometrového úseku silnice první třídy budou zahrnovat práce na obou jízdních pásech, zpevněné krajnici a také nájezdových a sjezdových ramp směrem do a ze sídliště Ohrada. Po celé délce dojde k odfrézování stávajícího povrchu a položení nové vozovky. Součástí akce bude také výměna svodidel, směrových sloupků, odstranění náletových dřevin, čistění krajnic a příkopů a zpevnění krajnic.

 

Práce měli začít již v polovině března. „Vzhledem k nepřízni počasí musíme zahájení opravy vozovky v úseku od Ústí po sjezd na sídliště Ohrada ve Vsetíně o několik dní posunout. Začít bychom mohli ve středu, pokud se oteplí a roztají zmrazky. Zatím zde projedete bez omezení,“ uvedlo Ředitesltví silnic a dálnic pro Zlínský kraj.

 

Přes Velikonoce budou sjezdy na Ohradě zcela uzavřeny

 

Obě rampy, po nichž je sjezd do Vsetína na Ohradě veden, budou v průběhu velikonočních svátků od 2. do 5. dubna uzavřeny. Řidiči se tedy budou muset obrnit trpělivostí.

 

 

Čtyřdenní uzavření ramp bude vynuceno potřebou vyasfaltovat komunikaci I/57 v jejich těsné blízkosti. Období velikonočních svátků zvolil investor opravy, jímž je zlínská správa Ředitelství silnic a dálnic České republiky, z toho důvodu, že v tomto období se předpokládá menší intenzita dopravy.

 

Hlavní část opravy by měla skončit 15. června. V období letních prázdnin však ŘSD ČR ještě bude opravovat zmíněné rampy na Ohradě, což si vyžádá jejich opětovné a tentokrát déle trvající uzavření. Důvodem odložení této části opravy až na letní období je fakt, že až do 15. července Ředitelství silnic Zlínského kraje provádí za úplné uzávěry rekonstrukci silnice III/05736 (tzv. stará cesta) s železničním mostem na Bobrkách, která je obdobně jako rampy na Ohradě klíčovou výpadovkou z města. Jejich případné uzavření ve stejném časovém období by tedy mohlo způsobit kolapsy dopravy ve městě i blízkém okolí, čemuž se investoři samozřejmě chtějí vyhnout.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA