Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zahraniční studenti poznávají historii města

date_range 28.Zář, 2018 featured_play_list Aktuality

 

V posledním zářijovém týdnu hostí Gymnázium Valašské Klobouky vzácnou návštěvu zahraničních studentů z Německa, Holandska a Polska. Za svými českými vrstevníky přicestovali díky projektu Erasmus+, který je sdružil nad společným studijním úkolem, jímž je poznávání historie textilního průmyslu. Ve Valašských Kloboukách byly čtyři desítky účastníků přivítány na radnici, navštívily Červený dům s expozicí soukenictví, tkalcovskou dílnu na Kosence i výrobny papučí a obuvi. V plánu mají zavítat rovněž do podnikatelského centra nebo firmy vyrábějící jehly.

Účastníci projektu Eramus+ ve Valašských Kloboukách

„Studenti pátrají po začátcích a vývoji textilního průmyslu ve čtyřech evropských městech, kterými jsou Valašské Klobouky, německý Neuenhaus, nizozemské Almelo a polský Zelów. Setkávají se ve svých domovských městech, navštěvují místa spojená s textilním průmyslem a mapují dnešní situaci v porovnání s minulostí," uvedla Taťána Janáčková, vyučující gymnázia. 

V tkalcovské dílně na Kosence

Dvouletý projekt je nyní ve své polovině, studenti už navštívili Neuenhaus i Zelów, kde se seznamovali se strojní textilní výrobou a moderními technologiemi. „Pobyt ve Valašských Kloboukách jim naproti tomu představil zcela jiný pohled na tématiku, a to výrobu ruční, kde je středobodem produkce člověk s jeho řemeslným umem a zdatností," přiblížila vyučující a prozradila, že výstupem studentského snažení bude mobilní aplikace pro veřejnost. Jednotlivá místa v ní budou detailně popsána a zdokumentována pomocí fotek a videí.

Ve výrobně papučí a obuvi

Během pobytu zahraniční hosté vycestovali také do Zlína, kde se dozvěděli podrobnosti o impériu a osobnosti Tomáše Bati. Stihli rovněž připravit výstavu v sále podnikatelského centra, která jejich dosavadní práci shrnuje formou textu i obrazu. K vidění je od středy 26. září.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA