Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zájem o Seniortaxi prověří dotazníkem

date_range 31.Led, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Starší spoluobčany by mohl po Valašských Kloboukách v průběhu tohoto roku začít přepravovat speciální automobil Seniortaxi. Město nyní zjišťuje zájem cílové skupiny obyvatel, a tak v únorovém čísle Klobuckého zpravodaje vydává dotazník, v němž mohou senioři nad 65 let vyjádřit svůj názor na potřebnost této dopravní služby. Seniortaxi by si lidé mohli objednávat k cestám na úřady, k lékařům, do obchodů a podobně.

„Valašské Klobouky nemají městskou hromadnou dopravu, a tak bychom chtěli především starším občanům, ale také hendikepovaným, nabídnout službu Seniortaxi, která by jim cesty po městě usnadňovala. Se zavedením se inspirujeme dobrou praxí v sousedním Slavičíně, kde dopravní služba funguje od června loňského roku a zaznamenala značný ohlas," sdělila starostka Eliška Olšáková. „Přejali bychom tedy slavičínský model, kdy si senior v jednodenním předstihu objedná taxi na konkrétní čas a platí zakoupenými jízdenkami," přiblížila s tím, že obdobná by mohla být i cena, která je za jednosměrnou jízdenku v rámci města 20 korun.

 Ilustrační foto: archiv redakce

Dotazník najdou senioři k odstřižení v novém čísle Klobuckého zpravodaje. Vyplněný jej pak mohou odevzdat do schránek České pošty ve městě, do schránky na podněty na budově radnice a také na podatelně městského úřadu, v infocentru a v knihovně. Termín uzávěrky sběru dotazníků je 20. února.

Po vyhodnocení dotazníkového šetření budou výsledky společně se zpracovaným záměrem představeny zastupitelům města, kteří budou o zavedení a ceně služby rozhodovat na svém dubnovém zasedání.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA