Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Základní škola bude slavit jubileum

date_range 29.Kvě, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Děti se zde vydávají za poznáním, pedagogové za posláním předávat vědomosti. V pětačtyřicetiminutových úsecích ohraničených zvoněním prožívají radost ze společného objevování, tvoření, rozvíjení a spolupráce. A to už 40 let. Základní škola ve Valašských Kloboukách slouží už čtyři desetiletí a na první červnový týden připravuje velké oslavy, jak se na takové jubileum patří. Den dětí a her, výstava výtvarných prací, autorské čtení z almanachu, školní akademie, Den otevřených dveří i závěrečná prodloužená… Nechte se pozvat!

„Připomínáme si 40. výročí založení současné základní školy a to je jistě mimořádná příležitost k zastavení, zhodnocení, ohlédnutí za vykonanou prací a vykročení k nové cestě. Naše jubileum je vlastně jubileem každého z desítek pedagogů a tisícovek žáků, kteří během těch let školu navštěvovali. A každého z nich srdečně zveme, aby s námi přišel tuto slavnostní chvíli oslavit," řekl ředitel Základní školy Valašské Klobouky Karel Ptáček.

foto ZŠ Valašské Klobouky

Narozeninový týden zahájí škola v pondělí 2. června jak jinak než oslavou Dne dětí. Na školní zahradě a v jejím okolí bude žáky čekat zábavný program plný soutěží a her. V 15 hodin pak bude slavnostní vernisáží zahájena výstava výtvarných prací žáků v městském muzeu.

Že v lavicích základní školy vyrůstá i mnoho literárních talentů, to dokáže autorské čtení z almanachu, který škola vydává už řadu let. Svou prózu i poezii budou malí literáti předčítat v úterý 3. června od 15 hodin v městské knihovně. A dojde i na představení speciálního almanachu k výročí školy, v němž své zážitky a vzpomínky popisují bývalí i současní učitelé a žáci.

„Nejširší veřejnost bychom rádi pozvali ve středu 4. června na žákovskou akademii do kulturního domu Klobučan. Publikum se jistě dobře pobaví u více než dvou desítek divadelních, tanečních a pěveckých vystoupení, která jsou koncipována jako cesta časem do 70. let minulého století. Během programu se představí řada žáků v rozličných rolích. Diváci se mohou těšit například na čísla jako „Skok je víc než krok", scénku „Oldřich a Božena" nebo „Módní peklo let šedesátých" a mnohé další," srdečně pozval Karel Ptáček. Slavnostní večer začne v 18 hodin.

foto ZŠ Valašské Klobouky

Všechny, kdo si chtějí zavzpomínat na svá školní léta a dobu dávno i nedávno minulou, zve škola ve čtvrtek 5. června na Den otevřených dveří. „Připravili jsme ukázkové hodiny v nových prostorách a učebnách, otevřeme staré kroniky a fotoalba a představíme zajímavé práce a písemnosti z historie školy. A rádi také provedeme návštěvníky místy, kde kdysi prožívali své první studijní úspěchy, dětská přátelství a dost možná i první lásky," pověděl ředitel. Škola bude přístupná od 8 do 18 hodin.

V pátek 6. června pak sváteční události vyvrcholí závěrečnou prodlouženou žáků, kteří navštěvovali taneční kurzy. Své umění předvedou od 19:30 hodin v kulturním domě Klobučan za doprovodu kapely Pavla Helana.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA