Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Zlínský kraj navštívil velvyslanec Gruzie

date_range 31.Led, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Jeho Excelence Zaal Gogsadze, velvyslanec Gruzie v České republice, zavítal 27. ledna do Zlínského kraje a navštívil také krajský úřad, kde jej přijal náměstek hejtmana Josef Zicha. Mezi Zlínským krajem a Gruzií doposud neproběhla žádná spolupráce ani jednání, šlo tedy o vůbec první kontakt na této úrovni, během kterého obě strany nastínily otázku budoucí spolupráce.

„Pan velvyslanec nás informoval o možnosti navázání partnerství s gruzínským krajem Imeret, který je svou velikostí i počtem obyvatel podobný Zlínskému kraji a nachází se zde druhé největší město Gruzie – Kutaisi. Tato spolupráce by mohla probíhat v oblasti ekonomické, kulturní i vzdělávací," sdělil Josef Zicha.

Náměstek hejtmana Josef Zicha přijal gruzínského velvyslance         Foto: Krajský úřad

Za Zlínský kraj představila možnosti budoucí obchodní spolupráce Bohdana Konečná, ředitelka Kontaktního centra pro východní trhy při Krajské hospodářské komoře Zlínského kraje. Předložila návrh na uspořádání semináře ve Zlíně pro firmy ze Zlínského kraje o podnikatelských příležitostech v Gruzii. Zároveň požádala zástupce velvyslanectví o účast na tomto semináři a spolupráci při jeho realizaci.

Dále se mluvilo také o kultuře a zajímavých místech ve Zlínském kraji. V této souvislosti pozval Josef Zicha gruzínského velvyslance na Jízdu králů do Vlčnova.

Po jednání si pan velvyslanec prohlédl prostory krajského úřadu, krátce zde zavítal na informační seminář pro starosty, který dnes kraj uspořádal, a projel se také legendární Baťovou pojízdnou kanceláří. Poté se přesunul na prohlídku nedalekého 14I15 BAŤOVA INSTITUTU. Kromě toho ve Zlínském kraji navštívil také sklárny v Květné, podniky v Uherském Brodě a lázně v Luhačovicích.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA