Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Shořela další stodola. V Újezdu sousedy vzbudil výbuch

date_range 23.Dub, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár stodoly v Újezdu. Foto: HZS

V sobotu v noci noci shořela samostatně stojící stodola v Újezdu v lokalitě Pavelkův mlýn. Hlášení o požáru hasiči přijali v 1:35 hodin. Na místě zasahovalo 7 jednotek hasičů.

 

Za poslední měsíc se jedná už o třetí objekt hospodářského stavení, který v našem regionu shořel. Plameny zachvátily stodoly ve Študlově a také ve Střelné. Více zde: Oheň zničil hospodářskou budovu ve Študlově    Ve Střelné shořela stodola, kterou zřejmě někdo zapálil

 

Při příjezdu hasičů na místo požáru byl objekt už prakticky zničený. „K uhašení jsme použili dva útočné proudy vody C. Z hořící stodoly jsme vynesli jednu malou tlakovou láhev na propan butan,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička. Majitele upozornili na požár sousedé, které vzbudil výbuch. Ve stodole totiž byly uskladněny benzínové sekačky. Požárem byla zasažena i blízká skládka dřeva.

 

Požár stodoly v Újezdu. Foto: HZS

 

Vyšetřovatel hasičů spolu s Policií České republiky provedl nezbytné úkony. „Po dohodě s majiteli byla stanovena škoda na majetku v předběžné výši 100 tisíc korun. Další šetření příčiny vzniku požáru probíhá už za denního světla,“ upřesnil Roman Žemlička.

 

U požáru v Újezdu naštěstí nedošlo ke zranění osob. K požáru vyjely jednotky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje stanice Valašské Klobouky, Slavičín, Luhačovice, Zlín a Sboru dobrovolných hasičů obcí Újezd, Slavičín aValašské Klobouky.

 

Aktualizace, 23. 4. 2022 v 8:58 hodin

Předběžná výše škody byla ještě upravena na 159 tisíc korun. Úmyslné zapálení bylo vyloučeno. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA